Buzdolabı Motor Değişimi

ilebayraktarservisim

Buzdolabı Motor Değişimi

Servisimiz tüm buzdolabı modelleri için kompresör değişim hizmetleri sunuyor. Aynı gün içinde tüm buzdolabı modelleri için motor montajı yapıyoruz. Profesyonel teknisyenlerimiz ile tüm işlemleri yerinde yapıyor ve yapılan işlemlere 1 sene garanti veriyoruz. Cihazınıza en uygun motor tipi ve değişim fiyatı almak için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Dilerseniz 0532 205 10 41 numaralı Whatsapp hesabımızdan da bizleri ekleyerek destek alabilirsiniz.

buzdolabı motor değişimi

Buzdolabı motoru değiştirmeden önce tüm ölçümler yapılır ve arıza net olarak tespit edilir. Motor arızası kesin ise motor yerinden sökülür ve yeni motor yerine takılır. Tüm bağlantılar ve sibop oksijen kaynağı ile kaynatılır. Eski motorun zarar verme ihtimaline karşı cihaza vakum motoru ile vakum yapılır. Bar göstergesi baz alınarak vakum bitince yeni gaz şarjı yapılır. Bu sırada cihazın derin dondurucu kısmına yerleştirilen ısı sensörü ile derece kontrolü sürekli yapılır. Gaz şarjı bittikten sonra tüm bağlantılar kontrol edilir ve cihaz toparlandıktan sonra yerine yerleştirilir. Takılan motorun 1 sene garantisi vardır.

Buzdolabı filtresi ne işe yarar? Motor gazı güçlü bir basın ile sisteme gönderir. Sistemden geri dönen gaz zamanla kirlenir ve parçacıklar olma ihtimaline karşı geri dönüşe bir filtre takılır. Bu filtre motora geri gelen gazı temizler ve borudan kaynaklı bir parça varsa burada tutar. Filtre sayesinde tıkanma sorunu olmaz ve motor sorunsuz çalışır.

Buzdolabı gaz şarjı nasıl yapılır? Buzdolabınızın özelliğine göre aynı gaz şarjı yapılır. R600 ve 34 gaz modellerinden hangisi varsa direkt olarak o kullanılmalıdır. Aksi taktirde cihaz çalışmaz. Gaz şarjı için cihazın girişine sibop takılır. Bu siboptan direkt olarak tüp ile gaz şarjı yapılır. Manometre ile gaz verilir ve her dolabın ölçüsü farklıdır. Buzdolabına gaz şarjı yapılır yapılmaz cihaz soğutmaya başlar. Manometre dışında cihazın verdiği tepkiler ile de gaz şarjı tamamlandı mı tamamlanmadı mı anlaşılır.

Buzdolabı gazı biter mi? En çok bu yanılgıya düşülür. Buzdolabını delmediğiniz sürece gaz kaçmaz veya bitmez. Muhakkak bir yerde kaçak vardır. Gövde kaçaklarını bulmak uğraş ister. Fakat görünürdeki tüm kaçaklar oksijen kaynağı ile kapatılır.

BUZDOLABI MOTOR DEĞİŞİM FİYATI NEDİR?

Buzdolabı motorlarının standart bir değişim fiyatı yoktur. Her cihazda aynı motor yoktur. Gazları bile farklıdır. R600, 134 gaz çeşidine ve cihazın üstündeki motorun beygirine göre fiyat değişir. Fakat cihazınızın modelini öğrenip 0532 205 10 41 numaralı Whatsapp hattımıza göndererek fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Firmamız kaliteli motor kullanmaktadır. Motor kalitesini nasıl anlarsınız ? Motor aluminyum sarma ise basittir. Bakır ise kalitelidir. Peki bunu nasıl anlayacaksınız? Ağırlıktan. Ağır olan kalitelidir. Aralarında 3kg fark vardır.

Aynı motor neden farklı fiyatlara takılıyor? Bayraktar servis olarak bu soruya çok maruz kalıyoruz. Öncelikle bilmeniz gereken buzdolabı motor değişimi basit bir işlem değildir. Ama doğru bir şekilde yaparsanız. Üstün körü yapmaya kalkarsanız hem malzemeden kısar hem de onarım süresini kısaltabilirsiniz. Bu durumda düzgün bir vakum işlemi yapmanız mümkün değildir. Bu yüzden çoğu firma farklı fiyatlar verebilir. Önemli olan işlem sonrası karşınızda muhatap bulabilmektir.

Buzdolabı motor (kompresör) arızası nasıl anlaşılır?

Hiç bir servis kafasına göre ölçüm yapmadan, motoru test etmeden ana motoru değiştiremez. Bu dönüşü olmayan bir işlemdir. Takılan motor artık ikinci el olur ve kimse bunun sorumluluğunu alamaz. Peki buzdolabı motor arızası nasıl anlaşılır? Öncelikle son kullanıcı olan sizlerin nasıl anlayacağını anlatayım. Dolabınız tam kalkış yaparken “tık” diye ses gelip duruyorsa, çalıştıktan bir süre sonra birden motor titriyorsa veya motor kalkarken sigorta attırıyorsa yüksek olasılık motor arızalıdır. Fakat kesin demek imkansız. Peki bizler servis olarak motor arızasını nasıl anlıyoruz? Biz hiç risk almıyor ve direkt ölçüm yapıyoruz. Motora elektrik gelip gelmediğini, elektrik geliyorsa motorda kaçak olup olmadığını, motor çalışıyor ama soğutmuyorsa motorun kaçırıp kaçırmadığını hep ölçerek anlıyoruz. Buzdolabı ana motor değişimi yaptıracağınız servisi iyi seçmelisiniz. Çoğu firma motoru taktıktan sonra sizin bir süre kullanmanızı ister. Bizler ise buzdolabı motor değişimi yaptıktan sonra soğuttuğundan emin olana kadar evinizden ayrılmıyoruz.

WHATSAPP DESTEK İÇİN

0532 205 10 41

Yazar hakkında

bayraktarservisim administrator

4 yorum

Hasan somuncuoğluYayın tarihi6:10 pm - Eki 30, 2019

Eski tip buzdolabımın motorunu yeni tip A sınıf motorla değiştirsem enerji tasarrufu olurmu hayırlı işler

Beylerbeyi Buzdolabı Servisi, 0216 388 83 88, Buzdolabı Tamircisi | Bayraktar ServisYayın tarihi7:05 pm - Eyl 24, 2020

[…] tamirinde en zahmetli iş buzdolabı motor değişimi işlemidir. Buzdolabı motorunu yerinde değiştiriyoruz. Çoğu firma motor değişimi için […]

Acıbadem Ariston Servisi, 0216 388 83 88, Ariston teknik servisYayın tarihi11:06 pm - Eyl 30, 2020

[…] ise içindeki yiyecekleriniz zarar görmeden dolabın çalışması için bizi hemen arayın. Buzdolabı motor değişimi dahil tüm ağır işlemlerini yerinde yapıyoruz. Buzdolabının arızası ne olursa olsun dolabı […]

Sancaktepe Bosch Servisi, 0216 527 62 72, Bosch ServisYayın tarihi11:52 pm - Eki 29, 2020

[…] Bosch servisi olarak Bosch buzdolabı arızalarının tamamına yerinde çözüm üretiyoruz. Buzdolabı motor değişimi dahil olmak üzere kaynak gerektiren işler bile yerinde yapılmaktadır. Asla buzdolabınızı […]

Yorumlar kapalı.

Call Now ButtonServisi Ara !